Неділя, 20.01.2019, 03:46
Просвіта - Кривий Ріг
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Просвіта Кривий Ріг [128]
Криворізькі просвітянські новини
ВУТ Просвіта [6]
Офіційні новини керівництва ВУТ Просвіта
Діаспора [15]
Історія [58]
Просвітянський захист [8]
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО [239]
Культурна спадщина [6]
МОВА [45]
ГОЛОДОМОР [22]
Міжнародні [210]
Україна [548]
Просвіта в Інтернеті [4]
Україна - ЗОНА КУЛЬТУРНОГО ЛИХА [16]
Січеславщина [138]
Криворіжжя [81]
Українська церква [8]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Головна » 2012 » Грудень » 9 » У росiйськомовних регiонах крадуть бiльше
13:25
У росiйськомовних регiонах крадуть бiльше

Про це безпристрасно свiдчить статистика. На сходi та пiвднi країни найбiльш небезпечними у кримiнальному планi є Крим, Запорiзька, Луганська та Донецька областi.

Натомiсть найменше злочинiв скоюють в Iвано-Франкiвськiй, Тернопiльськiй i Закарпатськiй областях.

Ще контрастнiшою ситуацiя виглядає щодо важких злочинiв.

Чому рiвень злочинностi так iстотно вiдрiзняється на заходi та пiвднi i сходi країни?

Вiдповiдь на це питання ми знайшли з Альфредом Роєм - фахiвцем Унiверситету Стонi-Брук, який свого часу разом з Асоцiацiєю психiатрiв України дослiджував причини та масштаби поширення алкоголiзму, наркоманiї i психiчних хвороб у рiзних регiонах України, а також вiдомим iсториком, професором Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка, академiком Володимиром Сергiйчуком.

- Як, на вашу думку, можна пояснити такi розбiжностi, що вражають?

А. Рой:
- Свого часу ми обговорювали результати наших спiльних дослiджень i дiйшли такого висновку: очевидно, ця контрастнiсть пов'язана з тим, що Захiдна Україна зумiла зберегти такi важливi суспiльнi цiнностi, як релiгiйнiсть, сiмейна етика тощо. А у схiдних регiонах України переважно тi, хто оселився тут волею обставин. Це не лише нащадки кримiналiтету. Думаю, проблема не в цьому. У Австралiї, наприклад, бiльша частина населення - нащадки колишнiх ув'язнених, але ж ситуацiя там зовсiм iнша. Думаю, оcновна причина -- вiдсутнiсть стабiльної культури, зокрема культури сiмейних вiдносин, вiри в Бога в населення цих регiонiв.

В. Сергiйчук:
- Важливо розумiти iсторичне пiдгрунтя цього явища. Наслiдки Голодомору 1932 -- 1933 рокiв стали очевидними з лiта 1933-го, коли в Україну, у степовi райони, де найбiльше лютував голод, почали масово, ешелонами, завозити родини з Бiлорусi та Росiї на мiсця вимерлих українцiв. Їм наобiцяли, що тут, в Українi, теплiше, дуже багатi землi. I справдi, для чужинцiв були створенi якнайкращi умови. Тобто наводнення на мiсце вимерлих українцiв росiян та бiлорусiв призвело до збiльшення росiйськомовного елемента в середовищi українцiв. Тим паче, що багато українцiв повтiкало вiд голоду в мiста чи на будови, аби врятуватися, i таким чином зменшилася кiлькiсть корiнного населення.

Вiдомо також, що схiд країни завжди притягував кримiнальний елемент. У шахтах Донбасу переховувалось чимало злочинцiв.

 

Карта з показниками злочинiв, що припадають на 1 мiльйон населення.

- Тобто проблема в менталiтетi?

А. Рой:
- Авжеж. Коли ми проводили дослiдження щодо поширення психiчних хвороб, то побачили дуже велику рiзницю мiж, так би мовити, двома Українами. Цi результати опрацьовували в унiверситетi Стонi-Брук у Нью-Йорку i спершу просто вжахнулися. Навiть телефонували до Києва - мовляв, у дослiдження вкралась серйозна помилка. Адже виявилось, що проблема алкоголiзму та наркоманiї значно яскравiше притаманна пiвдню та сходу України. Заспокоїлись лише пiсля того, як нам пояснили iсторичне пiдгрунтя.

Крiм того, схiд "показував" i значно бiльшу кiлькiсть депресiй, самогубств, суїцидальних настроїв, анiж захiд. Тобто важкi депресiї на сходi країни просто запивають горiлкою. Що може бути з цього страшного коктейлю? Звiсно, лише вибух злочинностi.

Карта прихильностi надання державного статусу росiйськiй мовi. (зелений - проти, червоний - за).

- Чи можемо ми стверджувати, що носiї росiйської мови є своєрiдним фактором ризику для України?

А. Рой:
- Насправдi, я думаю, рiч тут не так у мовi, як в етнiчному походженнi. Бо якщо б навiть цi люди завтра раптом заговорили українською, то навряд чи вони стали б iншими.

В. Сергiйчук:
- Тут є ще один фактор. 60 рокiв тому рiвень злочинностi на заходi та сходi країни був майже однаковим. Але у 1950-х роках засуджених за серйознi злочини перестали вiдправляти на Крайню Пiвнiч. Замiсть цього їх скеровували на примусовi роботи на промислових об'єктах iндустрiально розвиненого пiвденного сходу України. Це стало ще однiєю причиною формування на цiй територiї кримiнальної субкультури.

- На вашу думку, у майбутньому гранi мiж заходом i сходом якось згладжуватимуться?

А. Рой:
- Я боюся, що не в кращий бiк. Якщо ми проводитимемо нашi дослiдження через рокiв десять, то картина може бути значно сумнiшою - передусiм у Захiднiй Українi. Адже масовий виїзд галичан на роботу за кордон та пов'язане з цим не надто ретельне виховання дiтей, розпад сiмей тощо обов'язково впливатимуть на ситуацiю.

 

                                      - http://expres.ua


Категорія: Україна | Переглядів: 1263 | Додав: carbil | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів