Субота, 21.04.2018, 09:57
Просвіта - Кривий Ріг
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Просвіта Кривий Ріг [128]
Криворізькі просвітянські новини
ВУТ Просвіта [6]
Офіційні новини керівництва ВУТ Просвіта
Діаспора [15]
Історія [58]
Просвітянський захист [8]
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО [239]
Культурна спадщина [6]
МОВА [45]
ГОЛОДОМОР [22]
Міжнародні [210]
Україна [548]
Просвіта в Інтернеті [4]
Україна - ЗОНА КУЛЬТУРНОГО ЛИХА [16]
Січеславщина [138]
Криворіжжя [81]
Українська церква [8]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Головна » 2010 » Грудень » 10 » Презентовано «Воєнно-політичну діяльність ОУН у 1929–1939 роках»
11:57
Презентовано «Воєнно-політичну діяльність ОУН у 1929–1939 роках»
У Львові відбулася презентація монографії відомого дослідника українського повстанського руху Миколи Посівнича «Воєнно-політична діяльність ОУН у 1929–1939 роках», організована Центром досліджень визвольного руху та Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Монографія присвячена воєнно-політичній діяльності ОУН в передвоєнному десятилітті, а також формуванню воєнної доктрини та геополітичній стратегії українського визвольного руху. У дослідженні проаналізовано розвиток структури, підготовку воєнно-політичних кадрів та діяльність ОУН в Україні, зокрема, на Закарпатті у 1938-1939 рр. та на еміграції. Презентація, що відбулася в Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури, зібрала багатьох науковців, істориків та співробітників Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України. Адже ця праця є першим комплексним дослідженням про діяльність ОУН в 1929-39 рр. не тільки на території нашої держави, а й на території всієї Європи.
Вів презентацію в. о. директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, який розповів про своє бачення внеску нової монографії Миколи Посівнича у дослідження визвольних змагань українців в минулому столітті. Доцент кафедри історії, теорії та практики культури Національного університету «Львівська політехніка» к. і. н Ігор Гаврилів зупинився на основних проблемах та труднощах, з якими зустрічаються дослідники військово-політичної діяльності ОУН, зауважив щодо необхідності історичної оцінки досліджуваних фактів. Польські та російські дослідники ОУН, відзначив Ігор Гаврилів, не бояться ставити питання «чи були українські повстанці героями для українців?», в той час коли українські дослідники історії сором’язливо оминають такі питання. З ним солідарний автор монографії, який прямо заявив на презентації, що «українці повинні виробити своє бачення власної історії, яке не буде залежати від думки іноземних дослідників, які здебільшого оцінюють події крізь призму своїх інтересів та упереджень».Доктор історичних наук, в. о. директора Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України професор Микола Литвин оцінив науковий внесок Миколи Посівнича з огляду відкритої для наступних дослідників джерельної бази. Він також зауважив, що логічним продовженням презентованого Миколою Посівничем дослідження є його доповнення архівними матеріалами польської «двуйки» (контррозвідки), де є дуже докладні звіти аґентури. Частина цього архіву є в Москві, а частина — у польському Рембертові. На думку професора Литвина, вдалим є спосіб компонування матеріалів, завдяки якому книжка буде цікавою не лише для науковців. Монографія вміщує чимало цікавих фактів про діяльність ОУН, документів, фотографій, спогадів, історіографічних опусів. Важливу роль відіграють біограми про відомих оунівців, їхній шлях до і після вступу в організацію, їхні досягнення в політичній, історичній та культурній сфері українського життя.

Колишній головний редактор офіційного видання ОУН (б) "Шлях Перемоги" Ярослав Сватко високо оцінив вартість історичних матеріалів, наведених в монографії з огляду на інформаційну війну, яка ведеться проти історичної пам’яті українського народу. Особливу цінність, на його думку, мають опубліковані матеріали щодо ставлення ОУН до ідеології нацизму, зокрема, і наведені автором коментарі Євгена Коновальця та його вказівки до Краєвої Екзекутиви ОУН після приходу Гітлера до влади. Сам же автор на закінчення так оцінив призначення своєї останньої роботи: «Українці сьогодні стоять на історичному роздоріжжі, і я прагну показати їм правильний шлях. Історики ХХ століття і так зробили чималий вклад у заповненні «білих плям» в нашій історії, але цього ще не достатньо для усвідомлення українським суспільством історичної правди. Адже більшість з нас продовжує жити радянським міфами»

 http://maidan.org.ua/static/news/2010/1291917532.html

 


Категорія: Історія | Переглядів: 466 | Додав: carbil | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів