Четвер, 26.04.2018, 01:48
Просвіта - Кривий Ріг
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Просвіта Кривий Ріг [128]
Криворізькі просвітянські новини
ВУТ Просвіта [6]
Офіційні новини керівництва ВУТ Просвіта
Діаспора [15]
Історія [58]
Просвітянський захист [8]
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО [239]
Культурна спадщина [6]
МОВА [45]
ГОЛОДОМОР [22]
Міжнародні [210]
Україна [548]
Просвіта в Інтернеті [4]
Україна - ЗОНА КУЛЬТУРНОГО ЛИХА [16]
Січеславщина [138]
Криворіжжя [81]
Українська церква [8]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Головна » 2011 » Листопад » 14 » Кривий Ріг зустрічає Мандрівний фестиваль документального кіно з прав людини Docudays UA
17:02
Кривий Ріг зустрічає Мандрівний фестиваль документального кіно з прав людини Docudays UA

    З 10 листопада по 3 грудня цього року в Кривому Розі будуть демонструватися документальні  фільми VIIІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

  Це вже вп'яте Криворізька міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка,а в цьому році і створене Криворізьке правозахисне товариство, виступають організаторами днів документального кіно в нашому місті.

    В минулому році фільми  демонструвались в педагогічному університеті, загальноосвітніх середніх школах №№4, 40,51, 60,70,74,100 , в Криворізькій філії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, в військовому містечку на мікрорайоні Макулан , в перегляді фільмів прийняло участь 1465 глядачів. Особливим успіхом в минулому році користувався фільм української режисери  Олени Фетісової

«Не один вдома» , про самовіддане життя вчительки з Волині по вихованню дітей з вадами хребта , та фільм Валерія Балаяна «Любіть мене будь ласка» про життя і загибель юного московського журналіста-правозахисниці Анастасії Бабурової , яка народилась і навчалась в Україні в місті Севастополі.

          Найкращі документальні фільми з усього світу переглянуть мешканці більш ніж 120 міст, містечок та селищ України. Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA побачать мешканці понад 120 міст і містечок України, зокрема, Вінниці, Донецька, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Тернополя, Луганська, Львова, Житомира, Запоріжжя, Полтави, Кременчука, Сум, Чернігова, Чернівців, Харкова, Херсона, Сімферополя, Євпаторії, Ялти, Севастополя, Ізмаїла, Алчевська та інших.

     До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

   * Спеціальна пропозиція для гурманів креативної документалістики: ретроспектива документальних фільмів всесвітньовідомого режисера Луї Маля (Франція) та добірка стрічок «Нове кіно Балтії».

    * Найкращі зразки сучасного документального кіно Польщі «Мистецтво документу», представлені в рамках культурної програми головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

    * «Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут. Відеоролики створені за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». В обговоренні роликів із глядачами візьмуть участь герої історій успіху та керівники Центрів правової інформації та консультації, створених за підтримки Фонду «Відродження».

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA.

Майже в усьому світі ця тематика не залишає байдужими найкращих кінодокументалістів. Цього року програму присвячено 20-річчю ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини. Ця ініціатива кінофестивалю Docudays UA здійснюється у співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Серед спеціальних програм фестивалю в регіонах:

    * Документальне кіно проти несправедливості: як убезпечитися від протиправних дій міліції?

    * Добірка фільмів про біженців та мігрантів, присвячена 60-річчю створення Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

      Докладніше із програмою регіональних переглядів можна дізнатися на офіційному веб-сайті фестивалю www.docudays.org.ua у розділі «Мандрівний фестиваль».

Docudays UA – некомерційний фестиваль, який доступний щонайширшому загалу. Цього року Мандрівний фестиваль Docudays UA відвідає щонайменше 153 000 глядачів у 123 містах та містечках України (за показниками 2010 року), 70% із них – молодь.

Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

Покази фестивальних фільмів відбуваються у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо. Ефект від перегляду фільмів підсилюється зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях. Цього року, зокрема, під час фестивалю фахівці Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в органах міліції проведуть у різних містах майстер-класи для молоді «Як убезпечитися від протиправних дій міліції».

Мандрівний фестиваль Docudays UA 2011 року відбувається за підтримки:

* Національного фонду підтримки демократії (США),

* Фонду сприяння демократії Посольства США,

* Міжнародного фонду «Відродження»,

* Movies that Matter,

* Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF.

Партнери:

* Державне агентство України з питань кіно,

* Польський Інститут у Києві,

* Dragon Forum,

* Французький інститут в Україні,

* Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

* Організатори фестивалю Docudays UA:

* Українська Гельсінська Спілка з прав людини,

* Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь»,

* Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я,

* Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.

    У 2010 році Docudays UA відбувся у 123 населених пунктах України. Фестивальні фільми переглянули близько 153 тисяч глядачів.

Кінофестиваль пройшов у 53 дошкільних установах, 14 школах-інтернатах, 112 ВНЗ, 152 загальноосвітніх школах, 12 профтехучилищах, 29 бібліотеках, 70 кінотеатрах (будинках культури), 14 виправних колоніях.

Після показів фільмів організатори фестивалю у регіонах провели 46 обговорень, «круглих столів» і дискусій із залученням експертів з громадських організацій, відомих у регіоні правозахисників, творчої інтелігенції, держструктур (наприклад, управління юстиції, управління культури обласних та міських адміністрацій), журналістів та режисерів. Обговорювалися теми прав людини, зокрема, подолання ксенофобії та расової нетерпимості, формування позитивного ставлення української молоді до інших націй і культур, питання гендерної рівності, запобігання насильству в сім'ї, прав дітей, прав журналістів, свободи слова... В обговореннях та дискусіях взяли участь понад 11 тисяч людей. 70% з них – молодь, студенти і школярі.

Організатори фестивалю в регіонах провели 19 прес-конференцій, присвячених відкриттю і подіям Мандрівного фестивалю. Інформація про роботу фестивалю була поширена на теле- і радіоканалах, в друкованих та електронних ЗМІ. Про фестиваль написали 96 газет, 52 електронних видання, інформацію і передачі про фестиваль транслювали 18 радіостанцій та 11 регіональних телевізійних компаній.

Кривий Ріг

Програма проведення фестивалю Криворізьким міським об’єднанням всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка 

14 листопада

14.00  - Недайводська Загальноосвітня середня школа-сад, с.Недайвода Криворізького р-ну, вул.Рората, 101 А    

15 листопада

9.00  -  Криворізький державний педагогічний університет ,проспект Гагаріна, 54

11.00 - Криворізька середня школа № 40, Тернівський р-н, вул. Сестроріцька, 2

13.00 – Криворізький індустріальний технікум Криворізького національного університету, Тернівський р-н, вул.  Ю. Смирнова, 47

16 листопада

9.00  -  Криворізький державний педагогічний університет ,проспект Гагаріна, 54

13.00 – Криворізька середня школа № 70, вул. Отто Брозовського, 79

17 листопада

13.00 - Криворізький Центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців,

мікрорайон Карачуни, вул.Ушакова, 4

18 листопада

9.00  -  Криворізький державний педагогічний університет  ,проспект Гагаріна, 54

13.00 -  Криворізький коледж Національного авіаційного Університету, вул.Туполєва, 1

20 листопада

9.00  -   Військове містечко мікрорайону МАКУЛАН,  м. Кривий Ріг

24 листопада

14.30 - Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Криворізький факультет, мікрорайон 7-й Зарічний, 24

З 2 по 3 грудня 2011 року

Програма проведення фестивалю Молодіжно-підлітковим центром  ШELTER+

2 грудня

18.00 - Молодіжно-підлітковий центр  ШELTER+, вул. Армавірська, 28 (район 16-ї міської лікарні)

 3 грудня

16.00 - молодіжно-підлітковий центр  ШELTER+, вул. Армавірська,  28 (район 16-ї міської лікарні)

Контактний телефон:

097-685-63-48

Партнери фестивалю:

Громадське об'єднання Криворізьке міське правозахисне товариство;

Криворізький міський молокозавод № 1;

ТОВ «ВКФ ГЕЛІОС» ;

Криворізький державний педагогічний університет Криворізького Національного Університету

Інформаційний партнер: Газета «Промінь Просвіти»

Контактні телефони:

моб.  098-893-42-93  , моб.050-413-12-95 моб. «Шелтер» 097-685-63-48

Категорія: Просвіта Кривий Ріг | Переглядів: 624 | Додав: prosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів